CAKE na Konferencji “eCO2nference”!

CAKE na Konferencji “eCO2nference”!

W dniu 7 października 2021 r. Robert Jeszke – szef Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) / Centre for Climate and Energy Analysis miał przyjemność uczestniczyć w Konferencji “eCO2nference” organizowanej w ramach projektu Horizon2020  BioRECO2VER i PKN ORLEN S.A.

 

Robert Jeszke był jednym z prelegentów w panelu dyskusyjnym pt. “Szanse i bariery rozwoju technologii CCU w aspekcie technicznym, prawnym i społecznym na świecie i w Polsce”, w którym uczestniczyli przedstawiciele z różnych środowisk m.in. Arkadiusz Majoch (PKN ORLEN S.A.), Paweł Sałek (Doradca Prezydenta RR i Przewodniczący Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych przy Prezydencie RP), Anastasios Perimenis (CO2ValueEurope), Heleen De Wever (VITO), Krzysztof Bolesta (DGEnergy, European Commission) oraz Christopher vom Berg (nova-Institut GmbH).

 

Robert Jeszke podczas swojego wystąpienia podkreślił, że również wyniki analiz prowadzonych przez Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) / Centre for Climate and Energy Analysis pokazują, że rozwój nowych technologii tj. CCS, BECCS oraz CCU jest niezbędny do osiągnięcia celu neutralności klimatycznej do 2050 r.

 

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i możliwość udziału w tej ciekawej debacie!

 

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję