CAKE na EUI Climate Week we Florencji

CAKE na EUI Climate Week we Florencji

W dniach 21-23 maja 2024 r. Robert Jeszke, CEO CAKE, wziął udział w EUI Climate Week 2024 we Florencji, w tym w dyskusji zatytułowanej “State-of-play in international carbon markets 2024” zorganizowanej przez European University Institute, Florence School of Regulation, oraz School of Transnational Governance we Florencji.

 

Podczas tej dyskusji uczestnicy analizowali najnowsze trendy na regulowanych rynkach węglowych oraz ich powiązania z dobrowolnymi rynkami węglowymi (VCMs). W ostatnich latach na całym świecie wzrosło znaczenie podatków węglowych i systemów handlu emisjami (ETS), jednak integracja tych systemów przebiegała wolno ze względu na różnice w projektowaniu, zasięgu sektorowym i metodach monitorowania. Powiązania z dobrowolnymi rynkami węglowymi (VCMs) zostały zahamowane przez obawy dotyczące jakości i weryfikacji kredytów. Ostatnie przeprowadzone analizy podkreśliły wyzwania związane z osiągnięciem integracji i spójnej regulacji rynków.

 

Ta sesja stanowiła kluczową platformę do wymiany wiedzy na temat postępów i wyzwań związanych z globalną integracją systemów handlu emisjami. Dialog miał na celu wspieranie międzynarodowej współpracy w zakresie polityki rynków węglowych oraz analizę, jak te rynki mogą być bardziej efektywnie dostosowane i regulowane w celu osiągnięcia celów neutralności klimatycznej. Panel ten stanowił pierwszą część corocznego “NetZero Carbon Market Policy Dialogue” organizowanego w ramach projektu LIFECOASE.

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję