CAKE na Local Trends w Poznaniu

CAKE na Local Trends w Poznaniu

W dniach 17-18 października w Poznań Congress Center, samorządowcy z całej Polski spotkają się w Poznaniu podczas Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego. Po dwudziestu pięciu latach od II etapu reformy ustrojowej, będą rozmawiać o największych wyzwaniach władz lokalnych w zmieniającej się rzeczywistości. Zapraszamy przede wszystkim na debatę dotyczącą systemu ETS2, której gospodarzem będzie CAKE. 

Wystąpienie wprowadzające do debaty plenarnej „Umówmy się na Polskę na XXV-lecie samorządu” wygłosi zdalnie Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Do sesji zaproszeni zostali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm i prof. Maciej Kisilowski, współredaktor publikacji „Umówmy się na Polskę”. W programie III edycji Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego znajdzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych. W Poznaniu spotkają się przedstawiciele rządu, samorządów, biznesu oraz nauki.

Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia odbędzie się także uroczystość wręczenia Srebrnej Pieczęci Miasta Poznania. Nagroda została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania. Otrzymują ją osoby bądź instytucje, stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość. W tym roku nagrodę otrzyma firma Volkswagen Poznań a z rąk Prezydenta Jacka Jaśkowiaka odbierze ją Stefanie Hegels, Prezeska Zarządu Volkswagen Poznań.

 

CAKE gospodarzem debaty dotyczącej systemu ETS2

Zapraszamy na debatę dotyczącą przyszłości samorządów lokalnych w kontekście rozszerzenia EUETS o sektory budownictwa i transportu (ETS2):

📅 Kiedy: 18 października 2023 r.
🕒 Godzina: 12:10-13:10
📍 Gdzie: SALA 3

Podczas naszego spotkania omówimy kluczowe wyzwania, jakie stoją przed samorządami lokalnymi w związku z wprowadzeniem systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS) w sektorach budynków i transportu drogowego jako części pakietu “Fit for 55”.

🔍 Czego się spodziewać?:

✳ Prezentacji informacji i skutków wdrożenia pakietu #Fitfor55, ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzenia systemu EU ETS na nowe sektory.
✳ Dyskusji z udziałem przedstawicieli instytucji zajmujących się analizą skutków nowych rozwiązań polityki klimatycznej UE.
✳ Wymiany poglądów na temat możliwości finansowania działań związanych z dostosowaniem się do nowych wyzwań polityki klimatycznej, w tym funduszy oferowanych przez NFOŚIGW, Społeczny Fundusz Klimatyczny i Fundusz Innowacyjny oraz Fundusz Modernizacyjny.

Przyszłość oczami młodych

Podczas Europejskiego Forum Samorządowego odbędzie się cykl sesji „Forum Młodych”, których gospodarzem jest Młodzieżowa Rada Miasta Poznania. Poruszane kwestie będą skupiać się na roli młodych ludzi w kształtowaniu zrównoważonych, wielokulturowych i aktywnych społeczności, analizując wyzwania związane ze zrównoważonym transportem, edukacją czy integracją pokoleń. Oto wybrane tematy dyskusji:

  • Jak zachęcać młode osoby do aktywnego udziału w życiu społecznym lokalnej ojczyzny?
  • Samochodoza domeną przeszłości – kierunki rozwoju zrównoważonego transportu w polskim krajobrazie miejskim
  • Rola samorządu terytorialnego w inicjowaniu współpracy i integracji pokoleń. Czy wizja miasta oczami młodych jest spójna z oczekiwaniami starszych mieszkańców?

 

 Forum Rozwoju Miast

 W ramach wydarzenia odbędzie się także Forum Rozwoju Miast, podczas którego goście z Polski i zagranicy podzielą się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań sprzyjających dobrostanowi mieszkańców. Swój udział potwierdziły m.in. dr Joanne Leach, Dyrektorka Wykonawcza w UK Collaboratorium for Research on Infrastructure and Cities oraz Siân Moxon – profesor nadzwyczajna w dziedzinie zrównoważonej architektury w School of Art, Architecture and Design na London Metropolitan University. Dowiedz się więcej: https://2023.forumrozwojumiast.poznan.pl/

Do udziału w Local Trends – Europejskim Forum Samorządowym zaproszeni są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, nauki oraz biznesu. Przedsiębiorcy mogą także zaprezentować swoją ofertę bądź udane inwestycje w strefie expo.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę internetową: https://localtrends.pl/warunki-udzialu-efs/     

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję