Informacja o pierwszym spotkaniu Rady Doradczej projektu LIFE VIIEW 2050

Informacja o pierwszym spotkaniu Rady Doradczej projektu LIFE VIIEW 2050

W dniu 4 marca 2021 r odbyło się pierwsze spotkanie Rady Doradczej projektu LIFEVIIEW 2050. Spotkanie odbyło się on-line. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Advisory Board oraz przedstawiciele projektu LIFE VIIEW 2050.

 

 

 

 

W skład Rady Doradczej projektu LIFE VIIEW 2050 ( LIFe VIIEW 2050 Advisory Board) wchodzą:

 

  • Artur Runge-Metzger, Były Dyrektor w DG Clima Komisji Europejskiej odpowiedzialny za Strategie, Zarządzanie w obszarze klimatu i Emisje z sektorów non-ETS
  • Wojciech Burkiewicz, Dyrektor, Departament Ekonomiczny Unii Europejskiej, Kancelaria Premiera Rady Ministrów
  • Antonio Soria, Kierownik wydziału Aspekty Gospodarcze Zmiany Klimatu, Energia i Transport,  Wspólne Centrum Badawczym UE (JRC)
  • Karsten Neuhoff, Dyrektor w Departamencie Polityki Klimatycznej, DIW Berlin
  • Stefano Verde, Dyrektor ds. Klimatu, Florence School of Regulation (FSR)
  • Krzysztof Wójtowicz, ekspert, Aspekty Gospodarcze Zmiany Klimatu, Energia i Transport, Wspólne Centrum Badawcze UE (JRC).

 

Spotkanie moderował Robert Jeszke, Koordynator projektu LIFE VIIEW. Po przedstawieniu się Rady Doradczej i członków Zespołu Projektowego Robert pokrótce wyjaśnił modus operandi Rady Doradczej oraz przedstawił informacje w zakresie oczekiwanego wsparcia dla Zespołu Projektu LIFE VIIEW 2050.

Marta Rosłaniec przedstawiła bardziej szczegółową prezentację na temat zakresu projektu LIFE VIIEW 2050, roli i oczekiwanego wkładu Rady Doradczej. Oczekuje się, że projekt dostarczy scenariuszy wspierających polityki i środki prowadzące do dekarbonizacji w 2050 r., koncentrując się zarówno na EU ETS, jak i non-ETS oraz oferując szerszą perspektywę międzynarodową. W tym celu wykorzystanych zostanie kilka narzędzi do modelowania, aby zweryfikować różne kombinacje proponowanych środków, tak aby możliwe było osiągnięcie celu na 2050 r., wraz z celami pośrednimi w 2030 r. i późniejszymi. Na koniec omówiono scenariusze i opcje na przyszłość dla Projektu.

 

Więcej informacji  o projekcie LIFE VIIEW 2050 można znaleźć tutaj: 

  LIFE VIIEW 2050 ULOTKA (2,0 MiB, 273 hits)

 

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję