Podcast na temat Europejskiego Zielonego Ładu

Podcast na temat Europejskiego Zielonego Ładu

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  podcastu, w którym gościem był m.in. Robert Jeszke – szef Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) w KOBiZE/ IOŚ-PIB na temat Europejskiego Zielonego Ładu i przyszłości niskoemisyjnego transportu publicznego, który ukazał się na antenie Polskie Radio S.A.

 

Podcastu można wysłuchać pod linkiem: ?Podcasty | Zielony Ład (Sezon 3, Odcinek 3) – Przyszłość transportu publicznego (polskieradio.pl)

 

  • Robert Jeszke wskazał, że: transport zbiorowy może odegrać znaczącą rolę w osiągnięciu neutralności klimatycznej, szczególnie w kontekście dużych miast i aglomeracji miejskich. Ograniczenie emisyjności w miastach, w kontekście transportu powinno odbywać się w sposób zrównoważony. Usługi komunikacyjne powinny odpowiadać oczekiwaniom mieszkańców i być atrakcyjne cenowo, co powinno stymulować ich do rezygnacji z prywatnych form transportu na rzecz komunikacji miejskiej.

 

       ?    Raport: “Polska net zero. Rola transportu publicznego w świetle pakietu “Fit for 55″ i perspektywy roku 2050.” 

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję