Spotkanie CAKE z T&E oraz FPPE

Spotkanie CAKE z T&E oraz FPPE

24 maja 2024 r. CAKE odbyło spotkanie networkingowe z przedstawicielami organizacji Transportu i Środowiska (T&E) oraz Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych (FPPE).

 

Zespół CAKE reprezentowany przez Roberta Jeszke, Kierownika CAKE, Igora Tatarewicza, Eksperta ds. modelowania sektora energetycznego oraz Anetę Tylkę, Eksperta ds. promocji miał okazję spotkać się z Marcinem Korolcem, Wiceprezesem Zarządu i Stefem Cornelisem, Dyrektorem Programu Flot Elektrycznych z Transport & Environment (T&E) oraz Przemysławem Sobańskim, Ekspertem z Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych (FPPE).

Podczas spotkania Stef Cornelis, (T&E) przedstawił prezentację zatytułowaną: “Jak Polska może przyspieszyć i wykorzystać potencjał e-mobilności”.

 

Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia wyzwań związanych z transformacją sektora transportu i szybszą elektryfikacją, rolą podatków i środków wspierających, strategii dla przemysłu samochodowego i baterii w przyszłym projektowaniu polityki klimatycznej na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W dyskusji szczególnie skoncentrowano się na możliwościach redukcji emisji z sektora transportu, które będą objęte systemem ETS2, wyzwaniach społecznych i roli Społecznego Funduszu Klimatycznego.

 

 

  • Więcej w najnowszej analizie CAKE/KOBiZE :

  VIIEW on EU ETS 2050: Exploring synergies between the EU ETS and other EU climate policy measures - carbon removal, hydrogen, and sectoral transport policy (3,3 MiB, 125 hits)

  Summary & Policy Recommendations (1,1 MiB, 67 hits)

 

  •  “GO2’50. Klimat. Społeczeństwo. Gospodarka”, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat ETS2 i jego wpływu na gospodarstwa domowe: 

  GO2'50.Climate.Society. Economy_No.4_2023 (4,8 MiB, 42 hits)

 

Thank you for inspiring discussion and possible future collaboration!

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję