LIFE Climate CAKE PL i LIFE VIIEW 2050 na Dniu Informacyjnym LIFE

LIFE Climate CAKE PL i LIFE VIIEW 2050 na Dniu Informacyjnym LIFE

W dniu 14 czerwca 2022 r. Zespół CAKE miał okazję uczestniczyć w Dniu Informacyjnym LIFE, które w tym roku były połączone z obchodami jubileuszu 30-lecia powstania Programu LIFE. Robert Jeszke koordynator projektu LIFE Climate CAKE PL oraz LIFE VIIEW 2050 miał okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym i przedstawić prezentację na temat naszych doświadczeń związanych z realizacją projektaów LIFE. Podczas konferencji eksperci CAKE mieli również okazję wymienić sie doświadczeniami z innymi podmiotami realizującymi projekty LIFE oraz  przedstawić materiały promocyjne projektów, jakie są prowadzone w CAKE/KOBiZE tj. LIFE Climate CAKE PL oraz LIFE VIIEW 2050 na specjalnym stoisku.

 

Konferencję otworzył  Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska oraz wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. Podczas konferencji przedstawiono m.in.  podstawowe informacje na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie z programu LIFE w naborze z 2022,  możliwości zakresu wsparcia merytorycznego i finansowego, jakie oferuje NFOŚiGW dla wnioskodawców i beneficjentów LIFE oraz przedstawiono zakres wybranych projektów LIFE oraz doświadczenia Beneficjentów na etapie ich przygotowania i realizacji.

W konferencji uczestniczyło wielu przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za wdrożenie programu LIFE w tym, m.in. Angelo Salsi  (Dyrektor Departamentu LIFE i Eko-innowacji CIP w Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA), który przedstawił podsumowanie na temat działań i funkcjonowania programu LIFE w ostatnich 30 latach, Pani Maja Mikosińska (Kierownik Sektora Przyroda w Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA), która opowiedziała o wymogach skierowanych do nowych projektów beneficjentów, a Pan Andrzej Muter (Kierownik Wydziału LIFE i szef Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE) przedstwił prezentację na temat roli NFOŚiGW we wdrażaniu programu LIFE.

Pan Robert Jeszke w drugiej części konferencji uczestniczył w panelu dyskusyjnym wraz z innymi przedstawicielami projektów, które otrzymały dofinansowanie z projektów LIFE. Podczas swojej prezentacji Pan Robert Jeszke zaprezentował główne i najważniejsze doświadczenia związane z aplikowaniem i realizacją projektów LIFE w Polsce ( prezentacja jest dostępna poniżej).

Serdecznie dziękujemy za  zaproszenie i do zobaczenia na przyszłorocznych Dniach Informacyjnych LIFE. 

 

Nagranie z transmisji wydarzenia Dnia Informacyjnego LIFE 2022 można obejrzeć tutaj: link

Prezentacja:

  Prezentacja_CAKE _DNI LIFE_2022 (1,4 MiB, 201 hits)

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję