Międzynarodowe warsztaty dotyczące strategii UE w zakresie zmian klimatu w Częstochowie

Międzynarodowe warsztaty dotyczące strategii UE w zakresie zmian klimatu w Częstochowie

W dniu 29 stycznia 2018 r. w Częstochowie odbyły się warsztaty dotyczące długoterminowej strategii klimatycznej Unii Europejskiej.

 

W wydarzeniu wziął udział Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej. Warsztaty odbywają się w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum think-tanków, na zlecenie Komisji Europejskiej. Spotkanie w Częstochowie było ostatnim ze spotkań, po Paryżu, Berlinie, Rzymie i Kopenhadze.

 

Celem warsztatów jest przeprowadzenie dyskusji na temat założeń oraz metodyki prac nad Europejską strategią niskoemisyjnego rozwoju do 2050 r. Potrzeba przygotowania takiej strategii wynika wprost z Porozumienia paryskiego.

 

W spotkaniu w Częstochowie wzięli udział przedstawiciele rządów Polski, Niemiec i Francji, a także nauki, biznesu, organizacji pozarządowych, polskich i międzynarodowych think-tanków, związków zawodowych i Komisji Europejskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Środowiska. Podczas warsztatów zostały zaprezentowane założenia projektu LIFE Climate CAKE PL.

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję