Warsztaty ECEMF w Polsce

Warsztaty ECEMF w Polsce

Spotkanie odbyło się w dniu 16.05.2024 r. Warszawie i było doskonałą okazją do zaprezentowania polskiego punktu widzenia na politykę energetyczną i klimatyczną oraz wyników modelowania wypracowanych w ramach projektu ECEMF decydentom i innym interesariuszom w Polsce.

 

Spotkanie zostało otwarte przez Roberta Jeszke, szefa CAKE, oraz Willa Ushera, lidera projektu ECEMF. 

Podczas spotkania przedstawiono kilka prezentacji:

 

 

  •  Wojciech Krawczyk, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, przedstawił główne założenia i cele polskiej polityki klimatyczno-energetycznej.
  • Robert Pietzcker, PIK – Potsdam Institute for Climate Impact Research, przedstawił wyniki porównania modeli ECEMF w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej w UE.
  • Maria Kannavou, E3-Modelling Energy-Economy-Environment, skupiła się na transformacji systemu energetycznego w scenariuszach PRIMES w perspektywie celów UE 2040.
  • Ece Özer, Technische Universität Wien, przedstawił wyniki sektorowe dla Polski, koncentrując się na budynkach i transporcie.
  • Mark Dekker, Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) przedstawił wyniki dotyczące celów redukcji emisji w świetle sprawiedliwości dla Polski i UE.
  • Igor Tatarewicz z Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) przedstawił scenariusze niskoemisyjne dla polskiej energetyki.

 

W ostatniej części  spotkania odbyły się na temat korzystania z narzędzia ECEMF Futuresight prowadzone przez Williama Ushera.

Więcej informacji na temat projektu ECEMF można znaleźć na stronie: https://www.ecemf.eu/.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za owocną i inspirującą dyskusję.

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję