CAKE na EU Green Hydrogen Week

CAKE na EU Green Hydrogen Week

W dniu 23 listopada 2023 r. Robert Jeszke, Szef CAKE, miał przyjemność uczestniczyć w EU Green Hydrogen Week w Brukseli, podczas których zaprezentował wyniki naszej pracy prowadzonej w ramach CAKE na polskim stoisku.

Robert Jeszke krótko przedstawił główne zadania CAKE oraz najnowsze wyniki analizy opracowanej w ramach projektu LIFE VIIEW 2050 pt.  VIIEW on EU ETS: Changing the scope of the EU Emissions Trading System“. Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej zakładki na naszej stronie, gdzie znajdują się informacje dotyczące prac CAKE nad wodorem: kod QR 

Zachęcamy również do przeczytania artykułu naszych ekspertów pt.: Mapping the Future of Green Hydrogen: Integrated Analysis of Poland and the EU’s Development Pathways to 2050. Powyższy artykuł skupia się na potencjale produkcji „zielonego wodoru” w Polsce i UE+, uwzględniając założenia określone w pakiecie „Fitfor55”. Skala tego potencjału jest ściśle związana z poziomem popytu na wodór w różnych sektorach, w tym przemyśle, transporcie oraz energetyce. Poziom popytu z kolei wynika z potrzeby zastąpienia technologii opartych na paliwach kopalnych technologiami zeroemisyjnymi, aby osiągnąć cele UE w zakresie redukcji gazów cieplarnianych.

Polecamy również lekturę ostatniego numeru Hydrogen Europe Quarterly magazine, (Q4-2023) w którym podkreślamy szczególną rolę jaką odegra wodór w najbliższych latach. 

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję