CAKE na konferencji ECNO

CAKE na konferencji ECNO

W dniu 26 czerwca 2023 r. szef CAKE – Robert Jeszke, wziął udział w wydarzeniu zorganizowanym przez European Climate Neutrality Observatory (ECNO).

Robert Jeszke jako jeden zaproszonych panelistów dzielił się doświadczeniami związanymi z realizacją projektów CAKE, w zakresie budowy i wykorzystania potencjału ludzkiego oraz zaawansowanych narzędzi modelowania w celu dostarczania decydentom wysokiej jakości, niezbędnych i kompletnych informacji.

Robert Jeszke podkreślił, że CAKE do swoich analiz wykorzystuje model CGE, który jest modelem globalnym, umożliwiającym pokazanie efektów dla całej UE oraz dla poszczególnych państw członkowskich. Ponadto, zaznaczył, że w ramach CAKE stworzono modele sektorowe dla sektorów energii, transportu i rolnictwa, służących w głównej mierze do przeprowadzania wysokiej jakości analiz pokazujących, co się dzieje i będzie działo, zarówno w UE, jak i w poszczególnych państwach członkowskich. To kompleksowe i spójne zaplecze modelowe pozwala na dokładną ocenę wpływu polityki klimatycznej w UE.

W spotkaniu (panelu) oprócz Roberta Jeszke udział brali również:

  • Matthias Duwe z Ecologic Institute w Berlinie 
  • Yvon Slindberg z EU Climate Action
  • Josko Klisovic z Committee of the Regions,
  • Florie Gonsolin z Cefic (European Chemical Industry Council)
  • Laurence Tubiana z European Climate Foundation.
Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję