CAKE na Net-Zero Carbon Market Policy Dialogue 2023 we Florencji

CAKE na Net-Zero Carbon Market Policy Dialogue 2023 we Florencji

W dniu 21 września Robert Jeszke, szef  CAKE, miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w ramach “Net-Zero Carbon Market Policy Dialogue 2023” we Florencji. Wydarzenie to było organizowane przez Florence School of Regulation przy European University Institute i dostarczyło cennych spostrzeżeń poprzez ciekawe dyskusje i wkłady wybitnych prelegentów.

Była to bezcenna okazja do nawiązania kontaktu z LifeVIIEW2050 i LifeCOASE oraz do udziału w ciekawych dyskusjach z ekspertami na temat rozwoju rynku uprawnień do emisji.

Unia Europejska znajduje się w kluczowym momencie w swojej polityce klimatycznej i energetycznej. Mając na celu ambitny plan redukcji emisji o 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomem z 1990 r. i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r., Europejskie Prawo Klimatyczne nakłada na Komisję Europejską obowiązek zaproponowania pośredniego celu klimatycznego na rok 2040. Jednakże, KE nie powinna tylko i wyłącznie skupiać się i ukierunkowywać na poziomy celów redukcyjnych, ale także na architekturę zarządzania, instrumenty polityki i wsparcie publiczne. Niezbędne jest zatem kompleksowe wypracowanie strategii zarządzania polityką klimatyczną w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Będzie to zadanie pełne wyzwań. 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję