European Climate Summit 2023 (ECS2023)

European Climate Summit 2023 (ECS2023)

CAKE będzie obecne na konferencji European Climate Summit 2023 (ESC2023) organizowanej przez International Emissions Trading Association (IETA) w dniach 28-30 marca 2023 roku w Lizbonie.

 

Podczas konferencji Robert Jeszke, Szef Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) weźmie udział w 1 Sesji Plenarnej – “The EU ETS by 2030 and Beyond”, która odbędzie się 29 marca.

 

Dyskusja podczas tej sesji będzie poświęcona m.in. pakietowi Fit For 55, kwestii podatków od emisji (CBAM), utworzeniu nowych funduszy, które będą wspierać transformację niskoemisyjną oraz przyszłości nowych celów klimatycznych UE na rok 2040, które zostaną zaproponowane w przyszłym roku. Główne pytania, które zostaną poruszone w tym panelu są następujące: Jak będzie się zmieniał system EU ETS do 2030 r. i w późniejszym okresie? Czy dalsze rozszerzanie systemu ETS na kolejne sektory jest nieuniknione? Jakie są kluczowe wyzwania związane z osiągnięciem zerowego poziomu emisji w EU ETS do 2040 r.?

 

Moderatorem dyskusji będzie Ewa Krukowska z Bloomberga, a wśród wybitnych prelegentów uczestniczących w tej sesji plenarnej poświęconej EU ETS znajdą się:
Beatriz Yordi, Dyrektor, DG Climate Action – Komisja Europejska.
Peter Liese, MEP Parlament Europejski, sprawozdawca w sprawie przeglądu EU ETS
Stefano De Clara, Kierownik- International Carbon Action Partnership (ICAP)
Nuno LACASTA, Prezes Zarządu, Portugalska Agencja Ochrony Środowiska
Kavita Ahluwalia, wiceprezes i szef działu Global Positioning – Uniper i współprzewodnicząca grupy roboczej IETA EU.

 

 

 

Do zobaczenia w Lizbonie!

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję