Spotkanie networkingowe LIFE VIIEW 2050 z projektem Green Deal Ukraina

Spotkanie networkingowe LIFE VIIEW 2050 z projektem Green Deal Ukraina

22 lutego 2024 r. zespół LIFE VIIEW 2050 miał okazję spotkać się z przedstawicielami projektu Green Deal Ukraina. Spotkanie networkingowe odbyło się w Warszawie i było okazją do wymiany informacji i wyników prowadzonych prac modelowych w zakresie obu projektów.

 

Podczas spotkania przedstawiciele Green Deal Ukraїna, który jest trójstronnym projektem Niemiec, Polski i Ukrainy, przedstawili główne założenia i cele projektu. Głównym celem projektu Green Deal Ukraina jest utworzenie Think Tanku z siedzibą w Kijowie, który będzie wspierał ukraińskie instytucje rządowe, decydentów, ekspertów i społeczeństwo w podejmowaniu przyszłościowych decyzji dotyczących polityki energetycznej i klimatycznej przed pełnym członkostwem w UE. Eksperci LIFE VIIEW 2050 przedstawili działania i prace badawcze, w ramach których realizowany jest nasz projekt dot. systemu handlu emisjami EU ETS oraz promowali pierwszą analizę wykonaną w ramach projektu ” VIIEW on EU ETS 2050: Changing the scope of the EU ETS.”:

 

  LIFE VIIEW 2050_CHANGING THE SCOPE OF THE EU EMISSIONS TRADING SYSTEMS (8,6 MiB, 90 hits)

 

Dziękujemy wszystkim znamienitym gościom z Green Deal Ukraina Georg Zachmann, Senior Fellow w Bruegel i Scientific Lead w Green Deal Ukraina, Dr Susanne Nies, Project Lead Helmholtz Center Berlin, Oldze Bondarenko, Senior Energy Policy Officer, Helmholtz Center Berlin i Maciejowi Zaniewiczowi, Senior Analyst, Energy & Climate Policy, Forum Energii za ispirujące spotkanie.

 

Z niecierpliwością czekamy na możliwą współpracę między naszymi projektami.

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję